Kartepe Turları Tatil Home Kış Turizminin Cenneti Sizi Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kartepe’de Neler Yapılır?

Bunları Yapmadan Dönmeyin! – Kartepe Aktiviteleri ve Etkinlikler

Tabii kaynakları ile sizi büyüleyecek olan Kartepe doğa sporları, saklı kalmış tarihi, keşfedilmeyi bekleyen özellikleriyle de görülmeye değer. Dolayısıyla Kartepe’de ne yapılır diye düşünürken kendinizi yalnızca kış sporlarına ve karın keyfini çıkarmaya odaklamanınızı öneririz. Çoğu insan yalnızca kayak merkezleri ile bilse de Kartepe yapılacaklar itibariyle bundan çok daha fazlası demek! 

Keşfedilmeyi Kartepe aktiviteleri yalnızca kış sezonunda değil her mevsimde tatil severlere farklı bir macera imkanı sunuyor. Tatilciler yapacak, görecek, tadacak ve deneyecek onlarca farklı seçenek bulabiliyor. Yaz ve kış farklı spor dallarını yapabileceğiniz bu cennet coğrafyada hiç sıkılmayacaksınız. Özellikle doğa severler için balıkçılıktan fotosafariye kadar neler var neler. Gelin daha fazla merak ettirmeden Kartepe’de ne yapılır, birlikte bakalım...

Trekking Yapmaya Ne Dersiniz? – Kartepe’de Neler Yapılır?

Kartepe aktiviteleri arasına ilk sıraya trekking koymamızın en büyük nedeni oldukça avantajlı trekking parkurları barındırması. Kartepe trekking alanlarındagruplar halinde ya da bireysel trekking turları düzenlenebiliyor. Kartepe’de trekking yapılacak yerler arasında Kuzu Yaylası, Soğucak Yaylası, Dalgakıran, Maşukiye, Altıoluk, Karabayır, Eşme Sahili, Fındık Suyu Yürüyüş Parkuru bulunuyor.

Hiç Golf Oynadınız Mı? – Kartepe Neler Yapılır?

Eğer daha önce oynamadıysanız Kartepe etkinlikler listemizde kesinlikle yer vermemiz gereken bir diğer seçenek de golf! Kartepe Golf Academy bünyesindeki Driving Range, golf severlere bu sporu denemek isteyenlere keyifli bir deneyimli vadediyor. Bölgenin golfe başlamak veya kendini geliştirmek isteyenler için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Bahar sezonunda gittiğiniz takdirde beyaz örtünün yerini alan uzun yeşillikler sizi kendine hayran bırakabilir.

Kayak ve Kar Topu Keyfi! – Kartepe Aktiviteleri

Evet, kabul ediyoruz! Kartepe’de ne yapılır sorusuna kayak ve kar topu keyfi yanıtını vermek pek de yaratıcı değil. Yine de Kartepe yapılacaklar listemizde bu bariz seçeneği atlamak istemedik. ayak, snowboard, Alp disiplini, free style gibi farklı dalları deneyerek yeteneğinizi sınayabilir, eğitmenlerden kayak eğitimi alabilirsiniz. Unutmayın ki bir tatilin en güzel yanı sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilmenizdir.

Kuş Gözlemciliği – Kartepe’de Neler Yapılır?

Kartepe aktiviteleri arasında kuş gözlemciliğinin ayrı bir yer var! Sapanca Gölü üzerinde yaşayan farklı kuş türleri, hayvan severlere oldukça keyifli bir vakit geçirme şansı sunuyor. Ayrıca rmanlık ve mesire alanlarında da aynı şekilde farklı canlılar var. Dilerseniz bu canlıları da doğa turları sayesinde gözlemleyebilirsiniz.

Foto Safari – Kartepe Neler Yapılır?

Kartepe dağları, dereleri ve köyleri ile tam bir kartpostal görünümünde. Kış mevsiminde bembeyaz kar manzarasının oluşturduğu görüntü yazın yerini yemyeşil ağaçlara ve rengarenk çiçeklere bırakıyor. Bu da fotoğraf severler için mükemmel bir çeşitlilik sunuyor. Kartepe fotoğrafçılık turları ve foto safari etkinlikleri ile bölgenin eşsiz manzarasını karelerinize sığdırmayı deneyin. Kayak yapmaya gelenler hava durumuna göre fotoğraf gezilerine çıkıyor.

Elbette Kartepe aktiviteleri bunlarla sınırlı değil. Hala Kartepe’de ne yapılır diye düşünüyorsanız belki aşağıdakiler sorunuza cevap olabilir:

 • Kar motosikletine binin.
 • ATV ve bisiklet turlarına katılın.
 • Kamp ve piknik yapın.
 • Motokros, jeep safari, off road yarışlarına katılın.
 • Ata binin, yamaç paraşütü yapın.
 • Paintball oynayın.
 • Hiking gruplarına katılın.
 • Mangalda sucuk, kiremitte alabalık yiyin.
 • Kar topu oynayın, kardan adam yapın.
 • Şömine başında Türk kahvesi için.
 • Kuzu yaylasını görün.
 • Maşukiye’den rengarenk çiçekler alın.
 • Sapanca Gölü etrafında piknik yapın.
 • Köseköy ve Derbent’i ziyaret edin.
 • Kocaeli merkezindeki Eskihisar Kalesi’ni ve İzmit Sarayı’nı görün.
 • Sevdiklerinize İzmit pişmaniyesi alın.

Kartepe’de Ne Yapılır Diye Düşünmeyin, Eğlenmenize Bakın!

Tatilcilere çok sayıda renkli etkinlik olanağı sunan Kartepe ne yapılır diye endişe etmeniz gereken son yerlerden biri. İster bir yaz tatili isterseniz de en kalabalık olduğu kış sezonunda da Kartepe turuna çıkın, merak etmeyin canınız hiç sıkılmayacak. Kartepe’de her mevsim başka güzel!

Eğer siz de mevsimlerin Kartepe’de yaptığı sürprizleri deneyimlemek istiyorsanız kışla yetinmeyin! Kışın ayrı, yazın ayrı bir Kartepe turu ile şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz bir coğrafyaya merhaba deyin.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98